cabecera_cop_cast
 Español (spanish formal Internacional) Català English (United Kingdom) Francais German 

REHABILITACIÓ HEMIANÒPSIES HOMÒNIMES COMPLETES

 
Per això comptem amb el nostre CENTRE OPTOMÈTRIC PALOMAR de Sant Boi i el nostre CONSULTORI OFTALMOLÒGIC PALOMAR de Barcelona, especialitzats en aquesta àrea.
 
Si voleu que el Doctor Fernando Palomar valori el seu cas clínic, envii la informació que tingui del mateix per email, i ho valorarà minuciosament, donant-li una resposta.
 
hemi_cop

Som pioners en la rehabilitació visual de pacients amb hemianòpsies homònimes completes, es tracta de la rehabilitació d'aquells pacients que han perdut després d'un ictus, vessament cerebral o traumatisme cranioencefàlic, la meitat del seu camp visual, veient només la meitat dreta o esquerra.

+ INFO

Amb les nostres tècniques personals de rehabilitació, els miralls nasolaterovisors de Palomar©, els prismes adossats en banda© i la terapia visual on-line, aconseguim que el pacient torni a veure o percebre el camp visual central, millorant quantiosament la seva qualitat de vida. Aquests tractaments els realitza en exclusiva el Doctor Fernando Palomar, de forma personalitzada. gafa_hemi_fotocr
gaf_porsche_hemi
En aquest camp som els únics professionals a nivell internacional que realitzem aquest tipus de rehabilitació.

El nostre centre us ofereix la possibilitat de confeccionar les seves ulleres enviant-nos les seves dades per mediació d'un formulari de comanda:

També li oferim la possibilitat de realitzar teràpia visual ON LINE per hemianopsias, pot realitzar la seva sol·licitud accedint i emplenant el següent formulari:

  
CAMPO_VISUAL_80-30_Y_120-60_HEMIANOPSIA_HOMONIMA_DERECHA EJERCICIOS_LOCALIZACION ESPEJO_NASOLATEROVISOR_DE_PALOMAR_PARA_HHD
CAMP VISUAL  80-30º Y 120-60º HEMIANÒPSIA HOMÒNIMA DRETA   EXERCICIS LOCALITZACIÓ MIRALL NASOLATEROVISOR
DE PALOMAR PARA HHD 
GAFA_HH REHABILITACION_HHD_CON_PRISMAS_ADOSADOS_PALOMAR REHABILITACION_HHI_CON_PRISMAS_ADOSADOS_PALOMAR
PRISMA ADOSSAT DE PALOMAR REHABILITACIÓ AMB PRISMES ADOSSATS PALOMAR REHABILITACIÓ AMB PRISMES ADOSSATS PALOMAR
 

Publicaciones PALOMAR sobre hemianópsias

 • Palomar Collado, F., Consideraciones acerca de las anopsias parciales. Rev. esp. oto-neuro-oftalmología neurocir.,  1957; 93:1‑22. Veure publicació
 • Palomar Collado, F. Anopsias parciales., Arch. Soc. Esp. Oftal.,  1957; 27:177‑193. Veure publicació
 • Palomar Collado, F.; Palomar Petit, F., Consideraciones acerca del campo visual binocular de superposición normal y patológico., Arch. Soc. Esp. Oftal.,  1958; 18/2:147‑166. Veure publicació
 • Palomar Collado, F., Palomar Petit, F. Exploración y sintomatología oftalmoneurológica. Barcelona: Palestra, 1965. Veure info
 • Palomar Petit, F. Nota clínica previa: la prueba del espejo en las hemianopsias homónimas. Anales de Medicina, 1962; 48 (3):259-261. Veure publicació
 • Palomar Petit, F. Conferencia Magistral: “Progresos en Oftal­moneurología”. Asociación de Oto‑Neuro‑Oftalmología, 19-­XII-1967, Barcelona.
 • Palomar Petit, F. Exploración del campo visual y estudio semiológico de sus alteraciones en los tumores intracraneales. Tesis Doctoral, Barcelona 1963. Resumen en: Arch. Soc. Oftal. H.-A. 1969; 29: 105-151. Veure publicació
 • Palomar-Petit F. Exploración del campo visual y estudio semiológico de sus alteraciones en los tumores intracraneales. Tesis doctoral. Barcelona: Frontis, 1964.
 • Palomar Petit F. Técnicas de exploración del fenómeno de extinción visual. Arch. Soc. Esp. Oftal. 1974; 34:163-72. Veure publicació
 • Palomar Petit, F. Fenómeno de extinción visual. Rev. Bras. Oftal. 1978; 37:61- 71. Veure publicació
 • Palomar Petit, F., Rehabilitación en las hemianopsias homónimas., Arch. Soc. Esp. Oftal.,  1979; 39:685‑694. Veure publicació
 • Palomar Petit, F. Conferencia Magistral: "Comentarios sobre como rehabilitar a los pacientes con hemianopsias homónimas completas". Sociedad Catalana de Oto‑Neuro‑Oftalmología, 30­-V-1982, Barcelona.
 • Palomar Mascaró, Mª L. Problemática de las ayudas visuales en las hemianopsias homónimas. Ver y Oír, 1985; 11:39-41. Veure publicació
 • Palomar Mascaró, F.J. Técnicas optométricas de rehabilitación en las hemianópsias homónimas completas (I) Ver y Oír, 1995; 92:27-34. Veure publicació
 • Palomar Mascaró, F.J. Técnicas optométricas de rehabilitación en las hemianópsias homónimas completas (II) Ver y Oír, 1995; 93:39-44. Veure publicació
 • Palomar Mascaró, V.; Palomar-Mascaró, F.J.; De Miguel Simó, P.V.; Palomar Mascaró, L. Investigación y Actualidad de Ayudas visuales para la rehabilitación de las hemianopsias homónimas laterales competas. Anales Instituto Barraquer, 2000; 29:79-99. Veure publicació
 • Palomar Petit, F., Palomar Mascaró, F.J., Palomar Mascaró, MªV. Neurooftalmología. Exploración, pruebas y diagnóstico. Barcelona: Elsevier-Masson, 2008. Veure info
 • Palomar Mascaró, F-J. Estudio sobre la efectividad de los prismas adosados en banda de Palomar en la rehabilitación de las hemianopsias homónimas completas. Universitat politécnica de Catalunya. Treballs acadèmics UPC- UPcommons. 2009.  http://hdl.handle.net/2099.1/6576
 • Palomar Mascaró, FJ. Palomar Mascaró, MV. Quevedo i Junyent, L. Vendrell Gómez, C. Punti Badosa, A. García Carcellé, V-A. Palomar Mascaró, L. “Estudio sobre la efectividad de los prismas adosados en banda de Palomar en la rehabilitación de las hemianópsias homónimas”. En: 21º Congreso Internacional de Óptica, Optometría y Contactología, (Madrid 13 Marzo 2010a).
 • Palomar Mascaró, FJ. Palomar Mascaró, MV. Quevedo i Junyent, L. Vendrell Gómez, C. Punti Badosa, A. García Carcellé, V-A. Palomar Mascaró, L. Ubia Sáez., S. “Estudio sobre las técnicas de rehabilitación visual de las hemianopsias homónimas completas: prismas Press-on, prismas adosados de Palomar, y espejos nasolaterovisores”. En: First European Congress on Visual Impairment. Rehabilitation and care for the visually impaired persons, (Valladolid 22, 23 y 24 Octubre 2010b).
 • Palomar-Mascaro FJ, Palomar-Mascaro MV, Cardona G,Quevedo L. Successful rehabilitation of a Homonymous Hemianopia patient with binocular ground-in sectorial prisms: Considerations concerning prism power and location. Neuro-Ophthal 2011; 35: 138-43.  https://doi.org/10.3109/01658107.2011.580886
 • Palomar Mascaró, FJ. Palomar Mascaró, MV. Cardona, G. Quevedo, LL. Successful Rehabilitation of a Homonymous Hemianopia Patient with Binocular Ground-in Sectorial Prisms: Considerations concerning Prism Power and Location. Neuro-ophthal., 2011a; 35(3):138-143. Veure publicació
 • Palomar Mascaró, FJ. Palomar Mascaró, MV. Quevedo i Junyent, L.  Palomar Mascaró, L.  Vendrell Gómez, C. Punti Badosa, A. Ubia Sáez., S. “Prueba del Fenómeno de Extinción Visual de Palomar (FEV-PAL), para detectar anopsias parciales”. En: Actas del  8º Congreso Internacional de Optometría y Ciencias de la Visión,  Universidad de Minho, (Braga  (Portugal) 10 Abril de 2011b), P 58.
 • Palomar Mascaró, FJ. Palomar Mascaró, MV. Quevedo i Junyent, L.  Palomar Mascaró, L.  Vendrell Gómez, C. Punti Badosa, A. Ubia Sáez., S. “Rehabilitación visual de las hemianopsias homónimas completas: prismas adosados de Palomar, y espejo nasolaterovisor de Palomar”. En: Actas del  8º Congreso Internacional de Optometría y Ciencias de la Visión,  Universidad de Minho, (Braga  (Portugal) 10 Abril de 2011c), P 59.
 • Palomar Mascaró, FJ. Palomar Mascaró, MV. Ubia Sáez, S. Vendrell Gómez, C. Punti Badosa, A. Quevedo i Junyent, L.  Palomar Mascaró, L. “Study of visual rehabilitation techniques in CHH: press-on prisms, adjacent Palomar´s prisms and lateralnasalvisor mirror”. Neuro-ophthal., 2011d; 35(SI):68-69. Veure publicació
 • Palomar-Mascaró, FJ. Palomar-Mascaró, MV. Ubia Sáez, S. Puntí Badosa, A. Vázquez Durante, MI. Vendrell Gómez, C. Rehabilitación de pacientes con hemianopsia homónima completa mediante prismas adosados de Palomar.  Annals d´Oftalmologia, 2012; 20(3):1-5. Veure publicació
 • Palomar-Mascaró, FJ. Tesis doctoral: Hemianopsias homónimas completas: Estudio de las técnicas de rehabilitación y calidad de vida. Barcelona 2013.  http://hdl.handle.net/10803/117022
 • Fresnadillo, S. Nuevas gafas contra la ceguera. Lynhce, 25 May,2016. http://www.lynhce.com/2016/05/nuevas-gafas-ceguera/
 • Palomar Mascaró, F., Quevedo Junyent, LL, Aznar Casanova, JA. Effective Visual Field Rehabilitation in Homonymous Hemianopia by Attaching Binocular Prisms to Lenses. American Research Journal of Ophthalmology and Optometry., 2017; 1(1): 1-11. Veure publicació
 • Palomar-Mascaro FJ. Rehabilitation of Left Homonymous Hemianopia with Adjacent Palomar Prism Technique and Visual Therapy on Line. Journal of Intellectual Disability - Diagnosis and Treatment, 2018, 6, 31-35.  https://doi.org/10.6000/2292-2598.2018.06.02.1
 • Palomar-Mascaró FJ, Palomar-Mascaró MV & de Miguel Simó PV. Rehabilitation of Hemianopic Patients with Palomar Prisms. Ophthalmol Clin Res, 2018; 1(2): 28-34. Veure publicació
 • Palomar-Mascaró FJ, Palomar-Mascaró MV & de Miguel Simó PV. Review of Visual Rehabilitation for Homonymous Hemianopia with Regards to a Patient Treated with Palomar Prisms. Ophthalmol Clin Res, 2018; 1(2): 35-39. Veure publicació
 • Wikipedia - Prismas de Palomar. 17/01/2019-Actualidad Veure publicació
 • Palomar Mascaró, FJ, Tratamiento de las hemianopsias homónimas con los prismas adosados de Palomar. Barcelona: Real Academia Europea de Doctores, 2021. Veure publicació
 • Palomar Mascaró, FJ. Techniques for the rehabilitation of complete homonymous hemianopia; Palomar Prisms© and Palomar online visual rehabilitation therapy©. En: Coalesce Research Group -Webinar on Vision Science and Optometry, (Londres 14-15 Junio 2021) Veure publicació

·      oftalmoneurológica. Barcelona: Palestra, 1965.

·      Palomar Petit, F. Nota clínica previa: la prueba del espejo en las hemianopsias homónimas. Anales de Medicina, 1962; 48 (3):259-261.

·      Palomar Petit, F. Conferencia Magistral: “Progresos en Oftal­moneurología”. Asociación de Oto‑Neuro‑Oftalmología, 19-­XII-1967, Barcelona.

·      Palomar Petit, F. Exploración del campo visual y estudio semiológico de sus alteraciones en los tumores intracraneales. Tesis Doctoral, Barcelona 1963. Resumen en: Arch. Soc. Oftal. H.-A. 1969; 29: 105-151.

·      Palomar-Petit F. Exploración del campo visual y estudio semiológico de sus alteraciones en los tumores intracraneales. Tesis doctoral. Barcelona: Frontis, 1964.

·      Palomar Petit F. Técnicas de exploración del fenómeno de extinción visual. Arch. Soc. Esp. Oftal. 1974; 34:163-72.

·      Palomar Petit, F. Fenómeno de extinción visual. Rev. Bras. Oftal. 1978; 37:61- 71.

·      Palomar Petit, F., Rehabilitación en las hemianopsias homónimas., Arch. Soc. Esp. Oftal.,  1979; 39:685‑694.

·      Palomar Petit, F. Conferencia Magistral: "Comentarios sobre como rehabilitar a los pacientes con hemianopsias homónimas completas". Sociedad Catalana de Oto‑Neuro‑Oftalmología, 30­-V-1982, Barcelona.

·       

·      Palomar Mascaró, Mª L. Problemática de las ayudas visuales en las hemianopsias homónimas. Ver y Oír, 1985; 11:39-41.

·      Palomar Mascaró, F.J. Técnicas optométricas de rehabilitación en las hemianópsias homónimas completas (I) Ver y Oír, 1995; 92:27-34.

·      Palomar Mascaró, F.J. Técnicas optométricas de rehabilitación en las hemianópsias homónimas completas (II) Ver y Oír, 1995; 93:39-44.

·      Palomar Mascaró, V.; Palomar-Mascaró, F.J.; De Miguel Simó, P.V.; Palomar Mascaró, L. Investigación y Actualidad de Ayudas visuales para la rehabilitación de las hemianopsias homónimas laterales competas. Anales Instituto Barraquer, 2000; 29:79-99.

·      Palomar Petit, F., Palomar Mascaró, F.J., Palomar Mascaró, MªV. Neurooftalmología. Exploración, pruebas y diagnóstico. Barcelona: Elsevier-Masson, 2008.

·      Palomar Mascaró, F-J. Estudio sobre la efectividad de los prismas adosados en banda de Palomar en la rehabilitación de las hemianopsias homónimas completas. Universitat politécnica de Catalunya. Treballs acadèmics UPC- UPcommons. 2009.  http://hdl.handle.net/2099.1/6576

·      Palomar Mascaró, FJ. Palomar Mascaró, MV. Quevedo i Junyent, L. Vendrell Gómez, C. Punti Badosa, A. García Carcellé, V-A. Palomar Mascaró, L. “Estudio sobre la efectividad de los prismas adosados en banda de Palomar en la rehabilitación de las hemianópsias homónimas”. En: 21º Congreso Internacional de Óptica, Optometría y Contactología, (Madrid 13 Marzo 2010a).

·      Palomar Mascaró, FJ. Palomar Mascaró, MV. Quevedo i Junyent, L. Vendrell Gómez, C. Punti Badosa, A. García Carcellé, V-A. Palomar Mascaró, L. Ubia Sáez., S. “Estudio sobre las técnicas de rehabilitación visual de las hemianopsias homónimas completas: prismas Press-on, prismas adosados de Palomar, y espejos nasolaterovisores”. En: First European Congress on Visual Impairment. Rehabilitation and care for the visually impaired persons, (Valladolid 22, 23 y 24 Octubre 2010b).

·       

·      Palomar Mascaró, FJ. Palomar Mascaró, MV. Cardona, G. Quevedo, LL. Successful Rehabilitation of a Homonymous Hemianopia Patient with Binocular Ground-in Sectorial Prisms: Considerations concerning Prism Power and Location. Neuro-ophthal., 2011a; 35(3):138-143.

·      Palomar Mascaró, FJ. Palomar Mascaró, MV. Quevedo i Junyent, L.  Palomar Mascaró, L.  Vendrell Gómez, C. Punti Badosa, A. Ubia Sáez., S. “Prueba del Fenómeno de Extinción Visual de Palomar (FEV-PAL), para detectar anopsias parciales”. En: Actas del  8º Congreso Internacional de Optometría y Ciencias de la Visión,  Universidad de Minho, (Braga  (Portugal) 10 Abril de 2011b), P 58.

·      Palomar Mascaró, FJ. Palomar Mascaró, MV. Quevedo i Junyent, L.  Palomar Mascaró, L.  Vendrell Gómez, C. Punti Badosa, A. Ubia Sáez., S. “Rehabilitación visual de las hemianopsias homónimas completas: prismas adosados de Palomar, y espejo nasolaterovisor de Palomar”. En: Actas del  8º Congreso Internacional de Optometría y Ciencias de la Visión,  Universidad de Minho, (Braga  (Portugal) 10 Abril de 2011c), P 59.

·      Palomar Mascaró, FJ. Palomar Mascaró, MV. Ubia Sáez, S. Vendrell Gómez, C. Punti Badosa, A. Quevedo i Junyent, L.  Palomar Mascaró, L. “Study of visual rehabilitation techniques in CHH: press-on prisms, adjacent Palomar´s prisms and lateralnasalvisor mirror”. Neuro-ophthal., 2011d; 35(SI):68-69.

·      Palomar-Mascaró, FJ. Palomar-Mascaró, MV. Ubia Sáez, S. Puntí Badosa, A. Vázquez Durante, MI. Vendrell Gómez, C. Rehabilitación de pacientes con hemianopsia homónima completa mediante prismas adosados de Palomar.  Annals d´Oftalmologia, 2012; 20(3):1-5.

·      Palomar-Mascaró, FJ. Tesis doctoral: Hemianopsias homónimas completas: Estudio de las técnicas de rehabilitación y calidad de vida. Barcelona 2013.  http://hdl.handle.net/10803/117022 

 

Uso de cookies

Utilizamos cookies para mejorar nuestro sitio web y su experiencia de uso. Las cookies utilizadas para el funcionamiento esencial del sitio ya se han establecido. Para saber que tipo de cookies utilizamos y como eliminarlas, ver el siguiente enlace.


Acepto las cookies de este sitio.