cabecera_cop_cat
 Español (spanish formal Internacional) Català English (United Kingdom) Francais German 


SERVEI
INTEGRAL
VISIÓ I
AUDICIÓ

bv

REHABILITACIÓ HEMIANÒPSIES HOMÒNIMES COMPLETES

 
Per això comptem amb el nostre CENTRE OPTOMÈTRIC PALOMAR de Sant Boi i el nostre CONSULTORI OFTALMOLÒGIC PALOMAR de Barcelona, especialitzats en aquesta àrea.
 
hemi_cop

Som pioners en la rehabilitació visual de pacients amb hemianòpsies homònimes completes, es tracta de la rehabilitació d'aquells pacients que han perdut després d'un ictus, vessament cerebral o traumatisme cranioencefàlic, la meitat del seu camp visual, veient només la meitat dreta o esquerra.

+ INFO

Amb les nostres tècniques personals de rehabilitació, els miralls nasolaterovisors de Palomar©, els prismes adossats en banda© i la terapia visual on-line, aconseguim que el pacient torni a veure o percebre el camp visual central, millorant quantiosament la seva qualitat de vida. Aquests tractaments els realitza en exclusiva el Doctor Fernando Palomar, de forma personalitzada. gafa_hemi_fotocr
gaf_porsche_hemi
En aquest camp som els únics professionals a nivell internacional que realitzem aquest tipus de rehabilitació.

El nostre centre us ofereix la possibilitat de confeccionar les seves ulleres enviant-nos les seves dades per mediació d'un formulari de comanda:

També li oferim la possibilitat de realitzar teràpia visual ON LINE per hemianopsias, pot realitzar la seva sol·licitud accedint i emplenant el següent formulari:

  
CAMPO_VISUAL_80-30_Y_120-60_HEMIANOPSIA_HOMONIMA_DERECHA EJERCICIOS_LOCALIZACION ESPEJO_NASOLATEROVISOR_DE_PALOMAR_PARA_HHD
CAMP VISUAL  80-30º Y 120-60º HEMIANÒPSIA HOMÒNIMA DRETA   EXERCICIS LOCALITZACIÓ MIRALL NASOLATEROVISOR
DE PALOMAR PARA HHD 
GAFA_HH REHABILITACION_HHD_CON_PRISMAS_ADOSADOS_PALOMAR REHABILITACION_HHI_CON_PRISMAS_ADOSADOS_PALOMAR
ULLERES PER REHABILITACIÓ REHABILITACIÓ HHD AMB PRISMES ADOSSATS PALOMAR REHABILITACIÓ HHE AMB PRISMES ADOSSATS PALOMAR
 

Publicaciones PALOMAR sobre hemianópsias

 • Palomar Collado, F., Consideraciones acerca de las anopsias parciales. Rev. esp. oto-neuro-oftalmología neurocir.,  1957; 93:1‑22. Veure publicació
 • Palomar Collado, F. Anopsias parciales., Arch. Soc. Esp. Oftal.,  1957; 27:177‑193. Veure publicació
 • Palomar Collado, F.; Palomar Petit, F., Consideraciones acerca del campo visual binocular de superposición normal y patológico., Arch. Soc. Esp. Oftal.,  1958; 18/2:147‑166. Veure publicació
 • Palomar Collado, F., Palomar Petit, F. Exploración y sintomatología oftalmoneurológica. Barcelona: Palestra, 1965. Veure info
 • Palomar Petit, F. Nota clínica previa: la prueba del espejo en las hemianopsias homónimas. Anales de Medicina, 1962; 48 (3):259-261. Veure publicació
 • Palomar Petit, F. Conferencia Magistral: “Progresos en Oftal­moneurología”. Asociación de Oto‑Neuro‑Oftalmología, 19-­XII-1967, Barcelona.
 • Palomar Petit, F. Exploración del campo visual y estudio semiológico de sus alteraciones en los tumores intracraneales. Tesis Doctoral, Barcelona 1963. Resumen en: Arch. Soc. Oftal. H.-A. 1969; 29: 105-151. Veure publicació
 • Palomar-Petit F. Exploración del campo visual y estudio semiológico de sus alteraciones en los tumores intracraneales. Tesis doctoral. Barcelona: Frontis, 1964.
 • Palomar Petit F. Técnicas de exploración del fenómeno de extinción visual. Arch. Soc. Esp. Oftal. 1974; 34:163-72. Veure publicació
 • Palomar Petit, F. Fenómeno de extinción visual. Rev. Bras. Oftal. 1978; 37:61- 71. Veure publicació
 • Palomar Petit, F., Rehabilitación en las hemianopsias homónimas., Arch. Soc. Esp. Oftal.,  1979; 39:685‑694. Veure publicació
 • Palomar Petit, F. Conferencia Magistral: "Comentarios sobre como rehabilitar a los pacientes con hemianopsias homónimas completas". Sociedad Catalana de Oto‑Neuro‑Oftalmología, 30­-V-1982, Barcelona.
 • Palomar Mascaró, Mª L. Problemática de las ayudas visuales en las hemianopsias homónimas. Ver y Oír, 1985; 11:39-41. Veure publicació
 • Palomar Mascaró, F.J. Técnicas optométricas de rehabilitación en las hemianópsias homónimas completas (I) Ver y Oír, 1995; 92:27-34. Veure publicació
 • Palomar Mascaró, F.J. Técnicas optométricas de rehabilitación en las hemianópsias homónimas completas (II) Ver y Oír, 1995; 93:39-44. Veure publicació
 • Palomar Mascaró, V.; Palomar-Mascaró, F.J.; De Miguel Simó, P.V.; Palomar Mascaró, L. Investigación y Actualidad de Ayudas visuales para la rehabilitación de las hemianopsias homónimas laterales competas. Anales Instituto Barraquer, 2000; 29:79-99. Veure publicació
 • Palomar Petit, F., Palomar Mascaró, F.J., Palomar Mascaró, MªV. Neurooftalmología. Exploración, pruebas y diagnóstico. Barcelona: Elsevier-Masson, 2008. Veure info
 • Palomar Mascaró, F-J. Estudio sobre la efectividad de los prismas adosados en banda de Palomar en la rehabilitación de las hemianopsias homónimas completas. Universitat politécnica de Catalunya. Treballs acadèmics UPC- UPcommons. 2009.  http://hdl.handle.net/2099.1/6576
 • Palomar Mascaró, FJ. Palomar Mascaró, MV. Quevedo i Junyent, L. Vendrell Gómez, C. Punti Badosa, A. García Carcellé, V-A. Palomar Mascaró, L. “Estudio sobre la efectividad de los prismas adosados en banda de Palomar en la rehabilitación de las hemianópsias homónimas”. En: 21º Congreso Internacional de Óptica, Optometría y Contactología, (Madrid 13 Marzo 2010a).
 • Palomar Mascaró, FJ. Palomar Mascaró, MV. Quevedo i Junyent, L. Vendrell Gómez, C. Punti Badosa, A. García Carcellé, V-A. Palomar Mascaró, L. Ubia Sáez., S. “Estudio sobre las técnicas de rehabilitación visual de las hemianopsias homónimas completas: prismas Press-on, prismas adosados de Palomar, y espejos nasolaterovisores”. En: First European Congress on Visual Impairment. Rehabilitation and care for the visually impaired persons, (Valladolid 22, 23 y 24 Octubre 2010b).
 • Palomar Mascaró, FJ. Palomar Mascaró, MV. Cardona, G. Quevedo, LL. Successful Rehabilitation of a Homonymous Hemianopia Patient with Binocular Ground-in Sectorial Prisms: Considerations concerning Prism Power and Location. Neuro-ophthal., 2011a; 35(3):138-143. Veure publicació
 • Palomar Mascaró, FJ. Palomar Mascaró, MV. Quevedo i Junyent, L.  Palomar Mascaró, L.  Vendrell Gómez, C. Punti Badosa, A. Ubia Sáez., S. “Prueba del Fenómeno de Extinción Visual de Palomar (FEV-PAL), para detectar anopsias parciales”. En: Actas del  8º Congreso Internacional de Optometría y Ciencias de la Visión,  Universidad de Minho, (Braga  (Portugal) 10 Abril de 2011b), P 58.
 • Palomar Mascaró, FJ. Palomar Mascaró, MV. Quevedo i Junyent, L.  Palomar Mascaró, L.  Vendrell Gómez, C. Punti Badosa, A. Ubia Sáez., S. “Rehabilitación visual de las hemianopsias homónimas completas: prismas adosados de Palomar, y espejo nasolaterovisor de Palomar”. En: Actas del  8º Congreso Internacional de Optometría y Ciencias de la Visión,  Universidad de Minho, (Braga  (Portugal) 10 Abril de 2011c), P 59.
 • Palomar Mascaró, FJ. Palomar Mascaró, MV. Ubia Sáez, S. Vendrell Gómez, C. Punti Badosa, A. Quevedo i Junyent, L.  Palomar Mascaró, L. “Study of visual rehabilitation techniques in CHH: press-on prisms, adjacent Palomar´s prisms and lateralnasalvisor mirror”. Neuro-ophthal., 2011d; 35(SI):68-69. Veure publicació
 • Palomar-Mascaró, FJ. Palomar-Mascaró, MV. Ubia Sáez, S. Puntí Badosa, A. Vázquez Durante, MI. Vendrell Gómez, C. Rehabilitación de pacientes con hemianopsia homónima completa mediante prismas adosados de Palomar.  Annals d´Oftalmologia, 2012; 20(3):1-5. Veure publicació
 • Palomar-Mascaró, FJ. Tesis doctoral: Hemianopsias homónimas completas: Estudio de las técnicas de rehabilitación y calidad de vida. Barcelona 2013.  http://hdl.handle.net/10803/117022
 • Palomar Mascaró, F., Quevedo Junyent, LL, Aznar Casanova, JA. Effective Visual Field Rehabilitation in Homonymous Hemianopia by Attaching Binocular Prisms to Lenses. American Research Journal of Ophthalmology and Optometry., 2017; 1(1): 1-11. Veure publicació

·      oftalmoneurológica. Barcelona: Palestra, 1965.

·      Palomar Petit, F. Nota clínica previa: la prueba del espejo en las hemianopsias homónimas. Anales de Medicina, 1962; 48 (3):259-261.

·      Palomar Petit, F. Conferencia Magistral: “Progresos en Oftal­moneurología”. Asociación de Oto‑Neuro‑Oftalmología, 19-­XII-1967, Barcelona.

·      Palomar Petit, F. Exploración del campo visual y estudio semiológico de sus alteraciones en los tumores intracraneales. Tesis Doctoral, Barcelona 1963. Resumen en: Arch. Soc. Oftal. H.-A. 1969; 29: 105-151.

·      Palomar-Petit F. Exploración del campo visual y estudio semiológico de sus alteraciones en los tumores intracraneales. Tesis doctoral. Barcelona: Frontis, 1964.

·      Palomar Petit F. Técnicas de exploración del fenómeno de extinción visual. Arch. Soc. Esp. Oftal. 1974; 34:163-72.

·      Palomar Petit, F. Fenómeno de extinción visual. Rev. Bras. Oftal. 1978; 37:61- 71.

·      Palomar Petit, F., Rehabilitación en las hemianopsias homónimas., Arch. Soc. Esp. Oftal.,  1979; 39:685‑694.

·      Palomar Petit, F. Conferencia Magistral: "Comentarios sobre como rehabilitar a los pacientes con hemianopsias homónimas completas". Sociedad Catalana de Oto‑Neuro‑Oftalmología, 30­-V-1982, Barcelona.

·       

·      Palomar Mascaró, Mª L. Problemática de las ayudas visuales en las hemianopsias homónimas. Ver y Oír, 1985; 11:39-41.

·      Palomar Mascaró, F.J. Técnicas optométricas de rehabilitación en las hemianópsias homónimas completas (I) Ver y Oír, 1995; 92:27-34.

·      Palomar Mascaró, F.J. Técnicas optométricas de rehabilitación en las hemianópsias homónimas completas (II) Ver y Oír, 1995; 93:39-44.

·      Palomar Mascaró, V.; Palomar-Mascaró, F.J.; De Miguel Simó, P.V.; Palomar Mascaró, L. Investigación y Actualidad de Ayudas visuales para la rehabilitación de las hemianopsias homónimas laterales competas. Anales Instituto Barraquer, 2000; 29:79-99.

·      Palomar Petit, F., Palomar Mascaró, F.J., Palomar Mascaró, MªV. Neurooftalmología. Exploración, pruebas y diagnóstico. Barcelona: Elsevier-Masson, 2008.

·      Palomar Mascaró, F-J. Estudio sobre la efectividad de los prismas adosados en banda de Palomar en la rehabilitación de las hemianopsias homónimas completas. Universitat politécnica de Catalunya. Treballs acadèmics UPC- UPcommons. 2009.  http://hdl.handle.net/2099.1/6576

·      Palomar Mascaró, FJ. Palomar Mascaró, MV. Quevedo i Junyent, L. Vendrell Gómez, C. Punti Badosa, A. García Carcellé, V-A. Palomar Mascaró, L. “Estudio sobre la efectividad de los prismas adosados en banda de Palomar en la rehabilitación de las hemianópsias homónimas”. En: 21º Congreso Internacional de Óptica, Optometría y Contactología, (Madrid 13 Marzo 2010a).

·      Palomar Mascaró, FJ. Palomar Mascaró, MV. Quevedo i Junyent, L. Vendrell Gómez, C. Punti Badosa, A. García Carcellé, V-A. Palomar Mascaró, L. Ubia Sáez., S. “Estudio sobre las técnicas de rehabilitación visual de las hemianopsias homónimas completas: prismas Press-on, prismas adosados de Palomar, y espejos nasolaterovisores”. En: First European Congress on Visual Impairment. Rehabilitation and care for the visually impaired persons, (Valladolid 22, 23 y 24 Octubre 2010b).

·       

·      Palomar Mascaró, FJ. Palomar Mascaró, MV. Cardona, G. Quevedo, LL. Successful Rehabilitation of a Homonymous Hemianopia Patient with Binocular Ground-in Sectorial Prisms: Considerations concerning Prism Power and Location. Neuro-ophthal., 2011a; 35(3):138-143.

·      Palomar Mascaró, FJ. Palomar Mascaró, MV. Quevedo i Junyent, L.  Palomar Mascaró, L.  Vendrell Gómez, C. Punti Badosa, A. Ubia Sáez., S. “Prueba del Fenómeno de Extinción Visual de Palomar (FEV-PAL), para detectar anopsias parciales”. En: Actas del  8º Congreso Internacional de Optometría y Ciencias de la Visión,  Universidad de Minho, (Braga  (Portugal) 10 Abril de 2011b), P 58.

·      Palomar Mascaró, FJ. Palomar Mascaró, MV. Quevedo i Junyent, L.  Palomar Mascaró, L.  Vendrell Gómez, C. Punti Badosa, A. Ubia Sáez., S. “Rehabilitación visual de las hemianopsias homónimas completas: prismas adosados de Palomar, y espejo nasolaterovisor de Palomar”. En: Actas del  8º Congreso Internacional de Optometría y Ciencias de la Visión,  Universidad de Minho, (Braga  (Portugal) 10 Abril de 2011c), P 59.

·      Palomar Mascaró, FJ. Palomar Mascaró, MV. Ubia Sáez, S. Vendrell Gómez, C. Punti Badosa, A. Quevedo i Junyent, L.  Palomar Mascaró, L. “Study of visual rehabilitation techniques in CHH: press-on prisms, adjacent Palomar´s prisms and lateralnasalvisor mirror”. Neuro-ophthal., 2011d; 35(SI):68-69.

·      Palomar-Mascaró, FJ. Palomar-Mascaró, MV. Ubia Sáez, S. Puntí Badosa, A. Vázquez Durante, MI. Vendrell Gómez, C. Rehabilitación de pacientes con hemianopsia homónima completa mediante prismas adosados de Palomar.  Annals d´Oftalmologia, 2012; 20(3):1-5.

·      Palomar-Mascaró, FJ. Tesis doctoral: Hemianopsias homónimas completas: Estudio de las técnicas de rehabilitación y calidad de vida. Barcelona 2013.  http://hdl.handle.net/10803/117022 

 

Uso de cookies

Utilizamos cookies para mejorar nuestro sitio web y su experiencia de uso. Las cookies utilizadas para el funcionamiento esencial del sitio ya se han establecido. Para saber que tipo de cookies utilizamos y como eliminarlas, ver el siguiente enlace.


Acepto las cookies de este sitio.